Робота в офісі шкодить? 5 порад для підтримки здорової спини!



Помічали, як до кінця робочого дня почуваєтеся як «вичавлений лимон»? З'явилися головні болі й турбує спина? Багато хто починає говорити про вигорання, складнощі роботи. А може справа не в роботі? Неправильно підібране і відрегульоване офісне крісло під час постійного сидіння веде до викривлення хребта, гриж, защемлення нервів, мігрені, остеохондрозу, варикозу, проблем із судинами. Пропонуємо до вашої уваги 5 експертних порад, які допоможуть знизити навантаження з хребта і зберегти спину здоровою.

Будьте на висоті – відрегулюйте висоту сидіння

Нині кожне комп'ютерне крісло оснащене газліфтом, тому відрегулювати рівень сидіння буде нескладно. Щоб перевірити наскільки він вдало встановлений, зверніть увагу на:

  • рівень ваших очей – повинен знаходитися по центру монітора;
  • гомілка зі стегновою кісткою мають створювати прямий кут у сидячому положенні;
  • у правильному положенні стегна мають бути паралельними підлозі;
  • пікова точка висоти сидіння повинна бути трохи нижче коліна.

Тримаємо спину – регулюємо спинку

Саме спинка забезпечує правильне і комфортне положення спині. У такому разі ергономічне крісло буде найкращим варіантом, воно забезпечить максимальну підтримку всіх опорних поверхонь. Це може бути стілець зі спеціальним анатомічним вигином і режимом вільного гойдання. Ще будуть корисні моделі з механізмом нахилу в різних положеннях і гойданням. Якщо це базові офісні крісла для персоналу, як Standart GTP FJ, LS, KL, котрі оснащені спеціальним гвинтом, його можна відкрутити і зафіксувати за потрібного нахилу. Ідеальним положенням спинки вважається нахил 90 градусів, але краще підібрати потрібне положення під себе, сівши в крісло. Для перевірки упріться спиною в спинку – поперек не повинен вигинатися.

Під час регулювання звертайте особливу увагу на підтримку поперекового відділу, вона має бути посиленою, особливо якщо більшу частину робочого часу проводите в кріслі.

Підголівник – усьому голова

Звісно, не всі моделі оснащені підголівником, але якщо він є, як-от в ергономічному кріслі Absolute R (HR) net black, – це гарна можливість потримати верхній грудний і шийний відділи хребта. Його також потрібно відрегулювати відповідно до зросту та нахилу голови. До речі, постійно спиратися на нього не обов'язково. Використовуйте його в моменти відпочинку або ж, коли не треба друкувати на клавіатурі.

Підлокітники – найкращі помічники у справах

Практично всі моделі офісних крісел мають підлокітники. Одні стаціонарні, інші – регульовані. Якщо у вас модель з нерегульованими елементами, як у Webstar black C, GD вона в основному розрахована на середньостатистичний зріст і відмінно підійдуть для стандартної офісної роботи. Якщо ж вам потрібно довго працювати за комп'ютером, краще зверніть увагу на регульовані, як у Vision R HR AL70. Відрегулюйте їх так, щоб, поклавши руки на поверхню столу або клавіатури, ліктьовий суглоб утворював кут у 90 градусів, і проблем із зап'ястям, а також неправильним розподілом навантаження на спину не виникне.

Сидіть в кріслі правильно

Пам'ятаєте школу, коли вчителька суворим тоном говорила сидіти рівно? На роботі та сама історія! Ви можете купити найдорожче і найкрутіше комп'ютерне крісло, але якщо сидіти в ньому неправильно, це не допоможе зберегти здорову спину. Лише кілька лайфхаків допоможуть у цьому:

  • Спирайтеся на спинку всією спиною, так, щоб і грудний відділ хребта мав підтримку.
  • Тримайте плечі розправленими і злегка приспущеними.
  • Ноги держіть прямо, не сідайте в улюблену багатьма позицію «нога на ногу», це змінює центр ваги і перетискає судини.
  • Не забувайте класти руки на підлокітники, не тримайте їх у напруженому стані.
  • Сідайте на сидіння так, щоб обидві сідничні кістки мали опору.

Як бачимо, достатньо правильно відрегулювати своє офісне крісло й тримати потрібне положення, аби підтримати здоровою спину. Дотримуйтесь наших нескладних порад, і робота буде не в тягар і спина не турбуватиме. А якщо у вас виникнуть питання з налаштуванням або вибором робочого місця, експерти Економ Точки завжди прийдуть на допомогу.